Katalogi witryn WWW

W Internecie znajduje się mnóstwo stron internetowych zapomnianych już chyba nawet przez ich administratorów. Jak to się dzieje, że niektóre witryny cieszą się popularnością, kiedy inne ledwo walczą o jakiekolwiek odwiedziny internautów? Właściciele tych popularnych z całą pewnością korzystają z technik SEO. A jedną z nich jest tak zwane pozycjonowanie stron internetowych. Do metody tej potrzebne są katalogi witryn www, a więc takie specjalne serwisy internetowe, które skupiają w sobie odpowiednio uporządkowane linki do różnego rodzaju serwisów www.

A nad odpowiednim uporządkowaniem czuwa klarowna struktura, jaką posiadają katalogi. Są one bowiem zbudowane na zasadzie drzewka. Należy najpierw wybrać jedną z głównych kategorii, oczywiście odpowiadającą treści strony, do której link chce się umieścić, a następnie zdecydować się na bardziej szczegółową podkategorię, która niekiedy może jeszcze dalej ulegać podziałom. Katalogowanie jest tylko jedną z metod mających wpływ na promocję strony internetowej.

One thought on “Katalogi witryn WWW

  1. Nie zawsze katalog zbudowany jest na zasadzie drzewka czyli kategoria i podkategoria. Coraz częściej spotykam się z tym, że jest tylko kategoria główna np: dieta i odchudzanie i tam wrzuca się strony o tej tematyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *