Metody SEO

W dobie olbrzymiej konkurencji na rynku coraz więcej firm, by utrzymać się na odpowiednim poziomie, decyduje się wejść w świat Internetu, by i tą drogą oferować swoje produkty i usługi. W takim przypadku należy zadbać o odpowiednią promocję własnej strony internetowej. Warto zlecić to zadanie profesjonalistom, gdyż jest ono żmudne i potrzeba do tego dużej wiedzy. Jedną z technik promocji jest pozycjonowanie stron www, do którego wykorzystuje się tak zwane katalogi.

Są to takie serwisy, które gromadzą linki do witryn dotyczących różnych dziedzin i aspektów życia. Oczywiście wszystkie one uporządkowane są według określonych kategorii. Katalogi mają bowiem strukturę drzewa, czyli główne kategorie dzielą się na drobniejsze. Warto dodawać pozycje ręcznie, pamiętając o tym, by obok linku umieszczać krótki opis dotyczący zawartości danej strony internetowej. Z tego właśnie powodu katalogowanie jest procesem czasochłonnym, który i tak warto dla większej skuteczności połączyć z innymi metodami SEO.

One thought on “Metody SEO

  1. Zlecałem promowanie strony w trzech różnych firmach pytając gdzie pojawią się odnośniki do mojej strony internetowej. Dwie firmy odpowiedziały na moje pytanie. Jedna, że w katalogach, a druga tworzy własne zaplecze i tam umieszcza linki klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *