Ręczne katalogowanie

Istnieje wiele skutecznych metod pozycjonowanie stron, a do jednej z nich należy katalogowanie. Katalogi o których mowa to tematycznie pogrupowane zbiory linków do stron wraz z krótkimi opisami na ich temat. Dodawanie linków do takich katalogów sprawia, że nasza strona znajduje się wyżej na liście wyszukiwania, w skutek czego jest o wiele częściej odwiedzana. Wszystkie katalogi posiadają pewne kategorie tematyczne, dlatego dodanie linku do strony niezgodnej z tematem może skutkować jej usunięciem.

Jest kilka sposobów katalogowania, a każdy z nich posiada swoje wady i zalety. Czynność tę można wykonywać ręcznie, czyli samemu odwiedzać poszczególne katalogi i dodawać do nich wpisy, jednak jest to zajęcie wymagające sporo czasu i cierpliwości, ponieważ wspomnianych katalogów jest około 3 tysięcy (mowa jedynie o tych w języku polskim). Innym rozwiązaniem są tzw. dodawarki automatyczne, jednak problem polega na tym, że nie są tak skuteczne jak ręczne dodawanie linków, gdyż często mylą kategorie i dodają wpisy jedynie do katalogów nie wymagających rejestracji.

One thought on “Ręczne katalogowanie

  1. Jeżeli posiadamy dobrą listę katalogów to można spróbować dodać stronę. Jednak jeżeli katalog jest mało wartościowy, a do tego niemoderowany to szkoda naszego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *